CZ / EN / SK

Pro investice do distanční výuky nebyla lepší doba

19.1.2021

Pro investice do distanční výuky nebyla lepší doba. Využijte k bezpečné práci z domova HP zařízení s procesory Intel® Core™.

Druhá vlna covidu ještě více posílila myšlenku digitalizace školství a výuky na dálku. Základem jsou kvalitní, mobilní a bezpečná zařízení pro učitele i studenty. Notebooky HP s procesory Intel® Core™ pomáhají, aby se české vzdělávání nezastavilo.

Především kvůli pandemii COVID-19 se do oběhu vrátila už dlouhou dobu se nabízející myšlenka digitalizace českého školství. Nedá se říct, že by byla nějak nová, ale znovu získala na síle a aktuálnosti. Výzvy, kterým vzdělávání čelí, také nejsou nikterak nové. Jsou však čím dá naléhavější a proto vyžadují, abychom se jim více věnovali.

Prostředky mnohdy nechybí, ale co chuť investovat?

Rozvrhy a plány škol a jiných vzdělávacích institucí s přechodem na mnohdy nedobrovolný distanční režim výuky utrpěly, a nemá smysl tvrdit opak. Stejně tak ale nemá smysl tento nový režim zcela odsuzovat, může totiž jít o dosud nevídanou příležitost. Vše, na čem nyní skutečně záleží je to, jak se k digitalizaci postaví samotné školy.

Stejně jako se musely přizpůsobit plány, musí se přizpůsobit i vzdělávací nástroje. Jestliže chceme využít potenciálu, který digitalizace nabízí, je potřeba se nebát a promyšleně investovat. Gesto Computers, jakožto stálý partner společnosti HP, má takové nástroje k dispozici. Jedná se na příklad o notebooky řad ProBook a EliteBook s procesory Intel® Core™ vybavené pro potřeby českých škol.

Notebooky najdou své maximální uplatnění právě v rukou učitelů, nebo jako vybavení samotných učeben. Běží na operačním systému Microsoft Windows 10 Education, uzpůsobeném speciálně pro potřeby vzdělávání. Díky jeho prostředí si učitelé mohou lépe personalizovat učební postupy pro jednotlivé žáky a jejich specifické potřeby, a nabízí nepřeberné množství aplikací pro navýšení produktivity ve virtuální třídě. Více času díky tomu zbude na výuku a na interakci se studenty.

Zároveň se jedná o zařízení výjimečně bezpečná, opatřená celou řadou funkcí, které chrání jak data uživatelů, tak i jejich práci a v neposlední řadě identitu. Ostatně právě ve sféře školství a vzdáleného vzdělávání je kybernetická bezpečnost žáků i učitelů jedním z nejdůležitějších aspektů. V tomto prostředí také uživatelé ocení mimořádnou odolnost notebooků HP, které obstály v armádních zatěžkávacích testech.

Záleží jen na školách, jestli situaci využijí

Notebooky HP od firmy Gesto Computers jsou krytá tříletým servisem, který zahrnuje možnost opravy následující pracovní den na místě instalace. Dále si mohou zákazníci notebooky dovybavit podle svých vlastních potřeb a tužeb. K dispozici mají dobíjecí a dokovací stanice, stereosluchátka a rozšířit jejich možnosti mohou pomocí různého dalšího vybavení od myši a externí klávesnice až po brašnu pro co největší zužitkování mobility, kterou tato zařízení nabízejí.

V současném podnebí jsou investice do efektivních nástrojů pro tolik potřebnou digitalizaci školství dozajista nutností. Můžeme na ně ale pohlížet i jako na jistotu, dobře fungující IT nástroje se ve školství totiž neztratí ani potom, co vlna viru opadne. Na to ale čekat nemusíte. Kvalitní zařízení od firmy HP jsou u společnosti Gesto Computers již nyní skladem a připravené pro okamžitou distribuci tam, kde budou pomáhat.